انجمن hostturk
فواید رابطه زناشویی سالم - نسخه قابل چاپ

+- انجمن hostturk (http://hostturk.ir)
+-- انجمن: مطالب متفرقه (http://hostturk.ir/forumdisplay.php?fid=6)
+--- انجمن: معرفی سایت (http://hostturk.ir/forumdisplay.php?fid=22)
+--- موضوع: فواید رابطه زناشویی سالم (/showthread.php?tid=74)فواید رابطه زناشویی سالم - admin - 18-11-2018

فواید رابطه زناشویی سالم
 
اثرات رابطه جنسی بر سلامت
با بخش روابط زناشویی مجله اینترنتی بیس ستون همراه باشید: 
رابطه جنسی سالم تاثیر مثبتی بر سلامت روانی و جسمی زوجین دارد . محققان تاثیر روابط جنسی سالم روی سلامت را مورد بررسی قرار داده اند که در این مطلب به مواردی از آن اشاره می کنیم ...
 
کاهش و کنترل وزن
رابطه جنسی حدود نیم ساعت طول می کشد و باعث سوزاندن 85 کالری در بدن می شود . این انرژی در دفعات زیاد باعث سوزاندن مقدار زیادی انرژی می شود و باعث کاهش وزن زیادی می شود .
 
کاهش خطر سرطان پروستات مردان
مردانی که 5 یا بیشتر از این تعداد در هفته انزال داشته باشند کمتر به سرطان پروستات مبتلا می شوند .
 
کاهش حس درد 
با رابطه جنسی هورمون اکسی توسین در خون افزایش می یابد و میزان اندورفین در خون بالا می رود . با ترشح اندورفین که نوعی مسکن طبیعی است بعد از رابطه جنسی سردرد شما بهبود می یابد و احساس دردی نخواهید داشت .
 
بهبود کیفیت خواب
با ترشح هورمون اکسی توسین در طی رابطه جنسی خواب بهتری خواهید داشت . اگر خواب خوبی داشته باشید فشار خون و کنترل وزن بهتری دارید .
 
کاهش استرس
محققان اسکاتلندی روی 24 زن و مرد میزان رابطه جنسی را در یک دور زمانی خاص ثبت کردند و میزان فشار خون و استرس را بعد  از رابطه بررسی کردند . نتایج به این صورت  است : افرادی که رابطه جنسی منظم دارند فشار خون و استرس پایین تری نسبت به سایر افراد دارند .
 
تقویت اعتماد به نفس
رابطه جنسی زوجین اگر بر اساس عشق و علاقه دو طرفه باشد  ،اعتماد به نفس طرفین را افزایش می دهد و در مقابل افزایش اعتماد به نفس نیز باعث بهبود کیفیت رابطه جنسی می شود .
 
افزایش حس صمیمیت
رابطه جنسی باعث ترشح هورمون اکسی توسین می شود که این هورمون میزان وابستگی عاطفی و صمیمیت بین افراد را افزایش می دهد . این هورمون به این دلیل هورمون عشق نامیده می شود .
 
تقویت عضلات لگن خانم ها
رابطه جنسی سالم در خانم ها موجب تقویت عضلات کف لگن می شود .
 
سلامت قلب و عروق
اگر مردان در هفته دو بار رابطه جنسی داشته باشند تا 50 درصد خطر سکته قلبی را کاهش می دهند .
 
تقویت سیستم ایمنی بدن
دانشمندان تحقیقی را روی 112 نفر از دانشجویان دانشگاه wilkes  انجام دادند و در این تحقیق در طی رابطه جنسی میزان ایمنوگلوبولین آ موجود در خون را اندازه گیری کردند . نتایج نشان داد کسانی که یک تا دو بار در هفته رابطه جنسی داشته اند ، مقدار بیشتری ایمنوگلوبولین آ در خونشان دارند و در نتیجه کمتر دچار بیماری می شوند . این افراد نسبت به سایرین بدن شان سیستم ایمنی قوی تری دارد .
منبع: www.bistsotoon.com